Menu BIP
       Instrukcja
       Redakcja BIP
       Strona WWW
       BIP.gov.pl
       Szukaj
       Statystyki

 

Strona główna » Dokumenty » Komunikaty i ogłoszenia » KOMUNIKAT Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Rawiczu do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych oraz użytkowników butli gazowych z gazem płynnym LPG (propan-butan)

KOMUNIKAT Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Rawiczu do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych oraz użytkowników butli gazowych z gazem płynnym LPG (propan-butan)


     PINB w Rawiczu w związku z licznymi tragicznymi zdarzeniami, jakie miały ostatnio miejsce na terenie Polski, związanymi z użytkowaniem butli gazowych LPG przypomina o zakazie stosowania w jednym budynku gazu płynnego LPG (propan-butan) i gazu z sieci gazowej (gaz ziemny).
     Oznacza to bezwzględny zakaz używania butli gazowej podłączonej do kuchenki gazowej lub innego urządzenia gazowego, np. podgrzewacza wody, w budynku wyposażonym w instalację gazową z sieci gazowej. Powyższy zakaz wynika z §157 ust.6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
     Jednocześnie informuje się, że butli gazowych nie można przechowywać w pomieszczeniach,
w których poziom podłogi znajduje się poniżej otaczającego terenu (piwnice, sutereny itp.).

    Ponadto przypomina się użytkownikom butli gazowych na gaz płynny, że butla wraz zaworem podlega dozorowi technicznemu i za jej stan techniczny odpowiada dystrybutor. Natomiast reduktor gazu przykręcany bezpośrednio do zaworu butlowego wraz z przewodem elastycznym są elementami instalacji zasilającej i nie podlegają dozorowi technicznemu. Dlatego ważnym jest, aby w trakcie rocznych kontroli okresowych obiektów budowalnych – w tym instalacji gazowych – odbywało się sprawdzenie stanu reduktora, stanu przewodu elastycznego do podłączenia pojedynczego urządzenia gazowego z reduktorem ciśnienia gazu na butli. Przewód taki powinien mieć oznaczoną datę użytkowania (jeżeli termin użytkowania upłynął, przewód należy wymienić na nowy).

/-/ Powiatowy Inspektor
Nadzoru Budowlanego w Rawiczu


Rawicz, dnia 08 maja 2017r.
Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Komunikaty i ogłoszenia
Kadencja: Kadencja VII (2014 - 2018)
Autor informacji: Katarzyna Zuziak
Informację wprowadził: Katarzyna Zuziak
Opublikowany dnia: 2017-05-12
Wprowadzony do BIP dnia: 2017-05-12
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Urząd Miasta i Gminy Jutrosin, ul. Rynek 26, 63-930 Jutrosin, tel. 065 547 14 19, fax 065 547 14 51, e-mail: umig@jutrosin.eu